Boxer Dergisi - Türkiye'nin en çok satan erkek dergisi

Anasayfa - Röportaj

Aytunç Altındal

Haber Tarihi : 02 Şubat 2011 Çarşamba 15:17

Türkiye’deki çeşitli cumhurbaşkanlarının veya başbakanlarının İngiltere, Almanya ve Amerika gibi ülkelerle belli ilişki içerisinde olurlar. Ama Turgut Bey Almanlarla hiç iyi ilişkiler içinde değildi. Turgut Özal öldürüldü mü, öldürülmedi mi? Kişisel görüşüm benim, Turgut Özal’ın ölümünde sağlığı ne kadar rol oynadıysa, bozuk sağlığını bilip ona göre bir suikast yapılıp yapılmadığı da kafamda şüpheli.

Türkiye’deki çeşitli cumhurbaşkanlarının veya başbakanlarının İngiltere, Almanya ve Amerika gibi ülkelerle belli ilişki içerisinde olurlar. Ama Turgut Bey Almanlarla hiç iyi ilişkiler içinde değildi. Turgut Özal öldürüldü mü, öldürülmedi mi? Kişisel görüşüm benim, Turgut Özal’ın ölümünde sağlığı ne kadar rol oynadıysa, bozuk sağlığını bilip ona göre bir suikast yapılıp yapılmadığı da kafamda şüpheli.

Turgut Özal’ın zehirlenip zehirlenmediği de bu ayın gündem konuları arasındaydı. Oğlu Ahmet Özal bir takım açıklamalarda bulundu. Sizce öldürülmüş olabilir mi?

Turgut Özal’a karşı olan bir takım insanlar olduğu gibi, yurt dışında da bazı ülkeler vardı Özal’a karşı olan. Mesela Almanya Turgut Özal’dan hiç hoşnut değildi.

Neden özellikle Almanya?

Türkiye’deki çeşitli cumhurbaşkanlarının veya başbakanlarının İngiltere, Almanya ve Amerika gibi ülkelerle belli ilişki içerisinde olurlar. Ama Turgut Bey Almanlarla hiç iyi ilişkiler içinde değildi. Turgut Özal öldürüldü mü, öldürülmedi mi? Kişisel görüşüm benim, Turgut Özal’ın ölümünde sağğı ne kadar rol oynadıysa, bozuk sağğını bilip ona göre bir suikast yapılıp yapılmadığı da kafamda şüpheli. Sağğının bozuk olmasını manipule edip kendisine bir suikast yapılmış olabilir.

Gerçi siz Almanya’yı işaret ettiniz ancak Kürt meselesiyle yoğun olarak ilgilendiği bir dönemde öldü. Bu da akla hemen ABD’yi getiriyor. Zira o ABD’nin bölgedeki durumu tartışma konusu.

Bence ABD’den önce Avrupa’yı iyi analiz etmek lazım. Amerika daha o zamanlar Kürt meselesinin birebir içinde değildi. Amerika’nın Kürt meselesinin içine girişi Özal’dan sonra hızlandı. Mesela Washington’da Kurdish Network’ü kurdular. Aslında fiilen Irak’ı işgal etmesinden sonra ABD, Kürt meselesinin içine dahil oldu. Turgut Özal’ın ölümü konusunda kişisel görüşüm özellikle yurt dışı bağlantısının yurt içi bağlantısından daha güçlü olması. Burada da AB ülkelerine dikkat edilmesi gerekiyor, başta Almanya…

1988’deki Kartal Demirağa’nın suikast hadisesi ve bu anlattıklarınız birbirinden çok mu ayrı olaylar?

Çok farklı. Bugüne kadar edindiğim bilgi belge çerçevesinde Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Turgut Özal’ın ölümleri bağlantılıdır ve bu üç ismin ölümü veya öldürülmesi dışarıdan planlanmış olaylardır.

Bu iç ismin ölümleri birbiriyle bağlantılı derken neyi kastediyorsunuz?

Ortak noktaları mafya. Yani Abdi Bey ölümünden önce mafyayla ilgili çalışıyordu. Rahmetli Uğur Mumcu çok yakın dostumdu. O da Abdi Bey gibi mafya üzerine bir takım çalışmaları vardı. Hatta ölümünden yaklaşık bir hafta önce Zürih’teydim, İstanbul’a geldim. Kalyon Otel’de oturduk, konuştuk. O dönem Mehmet Ali Ağca’nın hayatını Hollywood’ta film yapacaklardı. Onun kitabının tercümesinin yapılması gerekiyordu. Bunları konuştuk. Hatta çok dalgın ve garipti. “Neyin var?” diye sorduğumda “Bazı şeyler öğrendim, çok şaşırdım” dedi. Bu konuşmadan bir hafta sonra da öldürüldü. Turgut Bey ise mafyanın yurt dışındaki paralarıyla ilgiliydi. İşin bu tarafı bilinmiyor. İsmini vermeyeceğim bir mafya lideri inanabiliyor musunuz, bir gazete satışında yedi emin olarak atandı. Dolayısıyla Turgut Özal’ın da, Abdi İpekçi’nin de, Uğur Mumcu’nun da üzerinde çalıştıkları konu mafya ve mafya parasıydı. Burada mühim bir nokta var. Mafya denildiğinde İtalya gelir akla. Kimse Fransa, Alman veya Avusturya mafyasını konuşmaz. Örnek vereyim. Mehmet Ali Ağca’nın Papa’yı vurduğu silahı getiren şahıs Avusturya mafyasından bir adamdı. Aslında Avrupa’da başka mafyalar da var. Adı mafya olmayan tarihten beri gelen mafyalar var.

Bu mafyalar hala varlıklarını sürdürüyorlar mı?

Hitler döneminde o kadar adamı kim öldürdü? Yahudiler’den önce 150 bin Alman öldürüldü. Koministleri, çingeneleri ve engelli insanları öldürdü. Şimdi bu bahsi diğer… Ama Abdi Bey, Uğur Mumcu ve Turgut Özal o dönemde mafya davalarıyla ilgiliydi. Bahsettiğim mafya bugün Türkiye’deki mafya değil. O dönem Türkiye’den Avrupa’ya gitmiş ve Avrupalılarla birlikte çalışan mafya. Büyük işler yapan mafya. Mafya ne yapar? Kadın ve uyuşturucu satışı yapar. Bunlar öyle değil, çok büyük silahlar satan mafyalardan söz ediyorum.

Turgut Özal’ın ölümü muamma. Uğur Mumcu öldürüldü. Adnan Kahveci yanlış yola girdi ve trafik kazasında öldü. Eşref Bitlis’in uçağı düştü ve öldü. Hepsi de 1993 yılında öldüler.
Bu bir tesadüf mü?

Çok güzel bir noktaya değindiniz ancak çok fazla tesadüfe de tevafuk denir.  Dolayısıyla, bu kadar tesadüf üst üste gelirse o işte başka bir taraf vardır. Burada asıl olan mesele Adnan Kahveci’yi ayrı tutalım ama Eşref Bitlis, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Turgut Özal’ın ölümlerinde kesinlikle dış bağlantı vardır. Bu dış bağlantı da büyük ölçüde Türkiye’deki mafya ile Avrupa’da çalışan mafyadır. Hatta o kadar ki, Ağca ile ilgili defalarca demeç verdim, Vatikan’ın bizzat kendi içinden olan olaylardır bunlar. Mesela Peder Morlion diye bir adam var. Bu adam gençliğinde komünistmiş, Hıristiyan olmuş sonra sözüm ona yükselmiş en sonunda Vatikan’ın istihbarat şefi olmuş. Şimdi bu adam her yerde. 1960’lardan beri Türkiye’de gerçekleşen olaylarının içinde ama adı bile geçmiyor. Türkiye’de bilinmeyen küçük bir noktayı söyleyeyim size. Ağca’nın Papa’yı vurmadan önce görüşğü kişi Antonov… Mahkemede sordular “Onunla görüştün mü?”, Ağca “Evinde görüştüm. Eve girdik içeride salonun ortasında akordiyon kapı vardı. O kapı açıldı iki kişi vardı, biri Antonov’du” dedi. Ağca’nın dediği yerde o apartman var, Antonov da orada oturuyor ama Antonov’un alt katındaki dairede akordiyon kapı var o dairede de Peder Morlion oturuyor. Ağca cahil bir adam, kiminle görüşğünü nereden bilecek. Bu adamla ilgili Türkiye’nin hiçbir soruşturması yok. Türkiye’ye defalarca gelip gittiği biliniyor ve sözüm ona bir papaz. Bütün bunlar dikkate alınmadı. Onun için Türkiye mafyası denildiğinde tüm bu bağlantılar göz önünde bulundurulmalı.

Bu ayın bir diğer gündemi de Ergenekon sanığı emekli albay Arif Doğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında Eşref Bitlis’i JİTEM’in öldürdüğünü söylemesiydi. Resmi olarak varlığı kanıtlanmayan bir oluşum ve Eşref Bitlis… Ne düşünüyorsunuz?

Resmi istihbarat teşkilatlarının gayri meşru kuruluşları vardır. JİTEM diye bir oluşum varsa, kurulma emri yazılı değildir, şifahidir. Somut bir örnek vereyim. Amerika’da CIA’in “The Minaret” adıyla kurduğu bir teşkilat var. 1963 yılında Sovyetler Birliği, Müslüman Büro diye özel bir bölüm açtı ona karşı da Amerika The Minaret’i açtı. Bu gayri resmi bir kuruluştu. Aynı teşkilatın Taksim Katliamı’nda da dahli vardı. Kahramanmaraş olaylarında da bu teşkilatın rolü var. Bitlis Paşa’yı da JİTEM mi öldürmüştür? Onu bilemeyiz. Eşref Bitlis sıradan bir paşa değil. O dönemde Jandarma Genel Komutanı.

Bitlis Paşa’nın uçağı düştü… Diyelim ki bu bir suikast ama çok teferruatlı bir iş değil mi?

Tersine; çok basit bir suikast şeklidir. İzahı da kolaydır. “Hava muhalefeti vardı” der geçerler. Zehirlediniz mi iş değişiyor.

Yine aynı ses kaydında Cem Ersever tarafından organize edilen bir suikast olduğu da söyleniyordu. Dünyada böyle organizasyonlar ne kadar yaygın? Daha doğrusu bu tip suikastlar genelde hangi ülkelerde oluyor?

Rusya’da Sovyet döneminde çok yaygındı. Bugün bile yapıyorlar. “Amerikalılar yapmaz” diye bir şey yok. CIA’in en önemli adamlarından Jesus Angleton bütün Orta Doğu’yu ve İtalyan mafyasını yıllarca yönetti.

 


EN SON EKLENEN HABERLER
Arda`nın forma numarası belli oldu  

Rita`dan seksi pozlar  

Liverpool hayranı, Annabelle Alana  

Deadpool’un yeni fragmanı yayında  

Yılmaz Erdoğan futbol takımı kuruyor  

Benzinle çalışan kalemtıraş geliştirdi  

Rihanna`dan sokak modası  

LeBron James’ten sanal gerçeklik videosu  

Star Wars: The Force Awakens’tan yeni rekor  

Apple`dan Twitter`a transfer  

Lemmy Kilmister hayatını kaybetti  

Galatasaray`ın yeni yengesi, Rose Bertram  

Uzun boylu valenin Lamborghini Aventador’la imtihanı  

İkinci güzele porno film teklifi  

Beyaz melek, Val Fit  

Star Wars Kapalı Çarşı`dan giyiniyor  

Gigi`den uyarı  

Boston Dynamics’in robot köpekleri ren geyiği olursa  

Bunu yaparsanız WhatsApp çöküyor!  

Rugby hayranı, Estelle George  

 
Fortune iPad Versiyonu

Sezonun hangi transferi sizce lige damgasını vuracak?

Robin van Persie (Fenerbahçe)
Lukas Podolski (Galatasaray)
Mario Gomez (Beşiktaş)

 


Yazarlar

Ceyhun Yılmaz  

Okay Gönensin  

Melih Can  

Sedat Sertoğlu  

BOXER BÜLTENE ÜYE OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Otomobilden spora, modadan teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan şık Boxer bülteni emailinize gelsin! 
RSS | Sık Kullanılanlara Ekle

Erkek Kulübü

  Boxer TV

  Harem Fotogaleri

  Oyunlar

  Fotogaleri

Ana Sayfa | Erkekler Kulübü | Boxer TV | Harem | Oyunlar | Boxer Dergisi | Fotogaleri | Üyelik | İletişim