Boxer Dergisi - Türkiye'nin en çok satan erkek dergisi

Anasayfa - İlişkiler

Serseri erkek

Haber Tarihi : 18 Aralık 2008 Perşembe 16:36

Erkek çeşit çeşit, kadın kısım kısımdır. Bunların arasında biri var ki tarih boyunca kadınlar için ne ifade ettiği tartışılır durur. Alemlerin şahı, serseri erkek.

Erkek çeşit çeşit, kadın kısım kısımdır. Bunların arasında biri var ki tarih boyunca kadınlar için ne ifade ettiği tartışılır durur. Alemlerin şahı, serseri erkek.


Filmlerde, romanlarda hatta dışarıdan duyduğumuz tüm o hikâyelerde senaryo aynıdır. Efendi, sevgilisini canından çok seven, Atatürk ilke ve inkılâplarına saygılı o iyi kalpli adam terkedilir. Kadın bayağı, neredeyse karaktersiz, yer yer tıynetsiz olan serseri adama koşar ve aceleyle yatağa girerler. Bunu duyan diğer erkekler "Yoksa serseri mi olsam?" diye düşünmeden edemezler. Neticede en güzel kızlar elinden kayıp gidiyorsa, kaymağı serseri adam yiyorsa, bir durup düşünmek lâzım.

Bu durum istatistiklerle kanıtlanmış, yüzde 100 doğru bir bilgi değil. Elbette iyi, efendi ve hatta çocuk ruhlu az gelişmiş erkekleri de tercih eden kadınlara rastlamak mümkün. Fakat serseri erkeğin bunlardan bir farkı var. Serseri erkek, unutmaktır. Kurtuluştur. Özgürlük sunar.

Her şeyiyle efendi tabiatlı bir erkek düşünün. Sakin, tertipli, iyi, düşünceli, anlayışlı... İnsan okurken bile sıkılıyor değil mi? Böyle bir adam kadına karşı her zaman iyidir, onun isteklerini o söylemeden anlar ve yerine getirir; kızmaz, bağırmaz, kıskanmaz, arkasından süprüntülerini toplamaya gerek yoktur. Hal böyle olunca da monotonluk kaçınılmaz. Kısacası ilişkinin nüvesinde tutku yok. Sadece bağlılık, rutin bir hayatın boğucu sıradanlığı var. Bu durumda kadının bir süre için de olsa serseri erkeklere alıcı gözle bakması, onlara koşup sarılıp ağlaması kaçınılmaz. Çünkü eğer kadın bir erkeğin her manada ilgisini çekmişse, onu meraklandıramıyorsa, cezbedemiyorsa, elinde tutabiliyorsa, yani bir erkeğe hakimse o erkeğin çekiciliği kalmamıştır. Oysa serseri erkek hiçbir zaman elde tutulmaz. Her zaman gidebilir. Bu yüzden ilişkide de hep heyecan vardır. Bir kadın için başarı onu elde etmek değil, onun yanında kalmaya devam edebilmektir. Tüm bunların neticesinde serseri erkek, kadına iyi erkeklerin veremediği bir şeyi verir: Tutku.

Peki tutku bir kadın için yeterli midir? Asla! Kadın ve yetinmek kelimeleri bir araya gelemezler. Önce bunu unutun. Tutku arada bir ortaya çıkan ve giderilebilen bir ihtiyaçtır. Kadın dönem dönem serseri erkeklerde gani gani bulunan tutku, özgürlük gibi ihtiyaçlarını karşılamak için serseri erkeklere meyleder. Fakat bunlar da, ruh hali hava durumu gibi sürekli değişen ve ömrü ne istediğini anlamaya vefa etmeyen birçok kadın için yetersiz olacaktır. Dolayısıyla serseri erkek bir ihtiyaçtır ve geçicidir. Ama gerçek serseri erkek kadınları geride bırakıp yoluna devam etmeyi bilir. Onun için önemli olan yoldur. Yolda kadınlarla karşılaşır, onları kendisine hayran eder, yaşamadıkları ve yaşamayacakları şeyler yaşatır, kadın gelecekten bahsetmeye başlar, serseri erkek kadını bırakır ve yoluna gider.

Serserilik bir yaşam biçimidir
Beş para etmez serseriler vardır ama gerçek serseri ruhlu erkek, asla beş para etmez adam demek değildir. O hayatı umursamaz. Hayatını kendi istediği gibi yaşar. Özgüveni tamdır ve giyimini veya tavrını "Diğerleri ne der?" diyerek kafasına takmaz. Serseri erkeğin en belirleyici özelliği dokunulmazlığıdır. O kendi kurallarına göre hareket eder. Varolan otorite umrunda değildir, kendi otoritesi vardır. Önce kendi ve kendi ihtiyaçları gelir. Hiçkimseye ve hiçbir şeye bağlı değildir. Kadınları etkilemek adına karakterinden ödün vermez; mum ışığında akşam yemeği yemek, smokin giyip Kuğu Gölü balesi izlemek, bir kadını etkilemek için esprili olmaya çalışırken şebekliğe varan hareketler yapmak, "Sana tapıyorum" deyip bir kadının ayaklarına kapanmak ona göre değildir.

Toplum, bürokrasi ve resmiyet serserileri sevmez. Fakat bu serserilerin umrunda değildir. İşte bu umursamazlık onları güçlü yapar. Bu yüzden toplu haldeyken ve toplum içinde serseri erkeklere çamur atan, onlardan iğreniyormuş gibi duran insanlar, yalnız kaldıklarında oturup Charles Bukowski okurlar, James Dean, Marlon Brando hayranıdırlar içten içe, "Fight Club" en gözde filmlerindendir. Çünkü topluma karşı çıkamayıp, toplumla birlikteyken dışladıkları bu kişiler özgürlüğün timsali gibi dururlar. Yapmak istedikleri şeyi yapar, yaşamak istediklerini yaşarlar. Hayatları kendi ellerindedir ve bu her zaman imrenilecek bir şeydir.

İdareten serseri karizması
Serseriliği bir yaşam biçimi olarak kabul etmektense sadece dönemsel olarak serseri karizmasından faydalanıp sonra da işinize gücünüze bakmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak noktalar var. İlk anahtar özgüven. Sarsılmaz bir özgüveniniz olmalı ve bu dışarıdan bakınca da fark edilmeli. Yani kısaca "Kadınlar umrumda değil kardeşim, çok isteyen gelir derdini anlatır" tavrı... Bu yüzden dikkat edin kadınlara bakarken ağzınızın suyu akmasın. Sizin onu elde etmek istediğiniz kadar o da sizi elde etmek istiyor. O da avlanıyor. Kolay bir av, lezzetli olmaz. Kendinizi ağırdan satın.

İkinci olarak duygularınızı belli etmemeniz gerekiyor. Kaygınız, üzüntünüz belli olmamalı. Sert, yıkılmaz ve gizemli olmanız önemli. Kadın sizi merak etmeli. Keşfetmek istemeli. İçinizde sakladığınız o şeylere ulaşmak için uğraşması gerektiğini bilmeli ve bu zafer hissi için çabalamalı. Kendinizi ona teslim ettiğinizde, tüm zamanınızı onunla geçirdiğinizde de sizi ilgilenilmeye değer bulması için bir neden kalmamış olacaktır.

Serserilik uzun ömürlü değil!
Önemli olan asıl nokta serseri adamın yalnız olmaya mahkûm olmasıdır. Fakat o bundan şikayetçi değildir. Eğer gerçekten serseri ruhlu bir adam değilseniz ve idareten, parsa toplamak için, üç beş "one night stand" için serseri karizması yapacaksanız bunu sadece avlandığınız bir dönem olarak hatırlayacaksınız ve bu dönemden geriye bir şey kalmayacak. Zira kadınlar serseri adamları da terk ederler.

Serseri karizması lise, üniversite yıllarında aile baskısından sıkılmış veya ailesinden yeni ayrılmış gençlere çekici gelebilir. Belki düzenli bir hayattan, işinden, monoton ilişkisinden sıkılmış kadınlara da. Bazen 30 yaş bunalımına girmiş kadınlar serseri ruhlu erkeklerde gençliklerini hissetmek isterler. Bu tür durumlarda serseri erkeğin cazibesi tavan yapar. Fakat ne olursa olsun değişmeyen bir gerçek var ki, serseri karizması bir kadını elde tutmak, onun daimi aşkı olmak için yeterli değildir. Eğlencesini yaşayan, hayatın kaçtığını fark eden, çocuk doğurmak ya da geleceğini garanti altına almak isteyen kadınlar bir süre sonra serseri adamları da terk eder ve kendi hayallerine en fazla uyan şartları sunabilecek adamları bulurlar.

Netice itibariyle serseri karizması yaparak etkilediğiniz ve birlikte olduğunuz kadınlarla ömrünüzü geçirmek istiyorsanız yavaş yavaş yumuşamanız, ona gelecekten bahsetmeniz, bir gelecek sunmanız şart. Ya da bir süre sonra gerçek haliniz neyse ona dönüşmeniz. Çünkü serseri karizması yaparak etkilediğiniz bir kadınla birlikteyken ikiniz de rol yapıyorsunuz. İkiniz de kendinize ait olmayan ve sonradan vazgeçeceğiniz bir rolü bir süreliğine oynayıp o zamanın tadını çıkarmaya çalışıyorsunuz. Fakat unutmayın ki hayatınız boyunca rol yapamazsınız. Film biter herkes evine gider. Gerçekten serseri ruhlu, serseri karizmasına sahip bir adam olmaksa farklı bir şey; bir dirayet meselesi, bir yokoluş hadisesi, gelecek kaygısı taşımayan ve kaybetmeye alışmışlığı sindirmiş bir erkeğin hayat biçimi... Özgürlüğün geçici şifası değil ta kendisi. Dolayısıyla sahibiyet hissinden arınmışlık, bağlılığa tahammülsüzlük ve "pembe panjurlu ev" hikâyeleriyle uzaktan yakından kesişmeyen ama hayatına bazı kadınların girip çıktığı bir adamın yalnızlığının hikâyesi.

 


EN SON EKLENEN HABERLER
Arda`nın forma numarası belli oldu  

Rita`dan seksi pozlar  

Liverpool hayranı, Annabelle Alana  

Deadpool’un yeni fragmanı yayında  

Yılmaz Erdoğan futbol takımı kuruyor  

Benzinle çalışan kalemtıraş geliştirdi  

Rihanna`dan sokak modası  

LeBron James’ten sanal gerçeklik videosu  

Star Wars: The Force Awakens’tan yeni rekor  

Apple`dan Twitter`a transfer  

Lemmy Kilmister hayatını kaybetti  

Galatasaray`ın yeni yengesi, Rose Bertram  

Uzun boylu valenin Lamborghini Aventador’la imtihanı  

İkinci güzele porno film teklifi  

Beyaz melek, Val Fit  

Star Wars Kapalı Çarşı`dan giyiniyor  

Gigi`den uyarı  

Boston Dynamics’in robot köpekleri ren geyiği olursa  

Bunu yaparsanız WhatsApp çöküyor!  

Rugby hayranı, Estelle George  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ronaldo`nun yeni sevgilisi  
Tarkan evleniyor  
Rihanna: Sadece sevişmek için...  
Cristiano Ronaldo hakkında `eşcinsel` iddiası  
Yasal doping  
Bir teklifle ün kazandı  
Shakira`ya seks kasedi şantajı  
Springer ateşi  
Zaira Nara yine gündemde  
Brad Pitt`in gözünden Angelina Jolie  
   
EN ÇOK TIKLANANLAR
Ronaldo`nun yeni sevgilisi  
 
Fortune iPad Versiyonu

Sezonun hangi transferi sizce lige damgasını vuracak?

Robin van Persie (Fenerbahçe)
Lukas Podolski (Galatasaray)
Mario Gomez (Beşiktaş)

 


Yazarlar

Ceyhun Yılmaz  

Okay Gönensin  

Melih Can  

Sedat Sertoğlu  

BOXER BÜLTENE ÜYE OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Otomobilden spora, modadan teknolojiye en yeni haberlerle hazırlanan şık Boxer bülteni emailinize gelsin! 
RSS | Sık Kullanılanlara Ekle

Erkek Kulübü

  Boxer TV

  Harem Fotogaleri

  Oyunlar

  Fotogaleri

Ana Sayfa | Erkekler Kulübü | Boxer TV | Harem | Oyunlar | Boxer Dergisi | Fotogaleri | Üyelik | İletişim